KULLANIM SÖZLEŞMESİ

KULLANIM SÖZLEŞMESİ

Biz Mother’s Secret ailesi olarak haklarınızın korunmasına değer veriyoruz ve dolayısıyla sizin de aynı hassasiyeti göstermenizi bekliyoruz. Bu internet sitesine girmeniz veya bu internet sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Bu internet sitesinin (“www.mothers-secret.com” ) tüm hakları Özekan Aytun Tekstil İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. (bundan sonra “Mother’s Secret” olarak anılacaktır)’ne ait olup, işbu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkı münhasıran Mother’sSecret’a aittir.

Siteye girilmesi, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer tüm verilerin kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan Mother’s Secret sorumlu değildir.

Bu internet sitesi Mother’sSecret’ın kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Mother’s Secret, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

Mother’s Secret bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, Mother’s Secret markası, www.mothers-secret.com alan adı, logo, ikon, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm dijital ve gerçek ürünlerin (“Ürünler”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibi olup, işbu ürünlerin tümü yasal koruma altındadır. İnternet sitesinde bulunan hiçbir Ürün, önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. İnternet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. Mother’sSecret’ın burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

Mother’s Secret internet sitesi üzerinde yer alan tüm yasal belgeler Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir.

ÜYELİK VE KULLANIM ŞARTLARI

Sitenin Genel Kullanım Şartları, Bununla İlgili Genel Kurallar ve Yasal sorumluluklar aşağıdabelirtilen şartlar,kurallar ve yasal sorumlulukları içeren KullanıcıSözleşmesi’nin www.mothers-secret.comkullanılmadan önce okunması tavsiye edilir.
Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen www.mothers-secret.comsitesini kullanmayınız. Siteyi kullanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız.

1. Kullanım ve Güvenlik Kuralları
www.mothers-secret.comtüm üyelerine açıktır. Site üzerinde verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir.

Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:
1.a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgilerin siteye kaydedilmesi
1.b. Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması
1.c. Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan Kullanıcı sorumludur. Aynı şekilde Kullanıcı, Internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.
1.d. Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi

2. Sorumluluklar

2.a. Kullanıcı, www.mothers-secret.comsitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile www.mothers-secret.com‘un hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Kullanıcıya aittir.

2.b. Kullanıcının işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya www.mothers-secret.comsitesinde bildirilen genel kurallara uymamasının tespiti halinde, Kullanıcının www.mothers-secret.com‘dan yararlanması, www.mothers-secret.comtarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.
2.c. Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin www.mothers-secret.com‘u kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.
2.d. Kullanıcı ,www.mothers-secret.com‘dan kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz.
2.e. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından info@mothers-secret.com e-mail’iüzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.
2.f. Site kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır.
2.g. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.
3.h. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen “Gizlilik Politikası” bölümünü okuyunuz.
3.j. Kullanıcı site üzerinden yapacağı alışverişlerde kullanacağı ödeme bilgilerinin (kredi kartı, GSM numarası bilgileri v.b.) doğru olduğunu, bunlardan kaynaklanan hukuki ve cezai sorumlulukların kendisine ait olduğunu kabul ve taahhüt eder.

3. Tebligat Adresleri
3.a. www.mothers-secret.comsitesi kullanıcılarından peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak kullanıcının www.mothers-secret.com‘a bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.
3.b. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.
3.c. Yine www.mothers-secret.com‘un kullanıcının kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın www.mothers-secret.comtarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

TESLİMAT VE İADE KOŞULLARI

Teslimat Koşulları:

Mothers-secret.com’dan sipariş verdiğiniz stoklu ürünlerin tümü 7 işgünü içinde Yurtiçi Kargo aracılığıyla gönderilmektedir. Stokta bulunmayan ürünlerle ilgili size ayrıca bilgi verilecektir. Kargo firması siparişinizi teslim ederken dikkat etmeniz gereken konular:

  • Kargo paketinizi teslim almadan kargo formuna imza atılmamalıdır. Kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kutunuzu iade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir. Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden mothers-secret.com sorumlu değildir.
  • Kargo firmasının getirdiği pakette herhangi bir deformasyon veya içindeki ürünün zarar görebileceğini size düşündüren herhangi bir şüphe var ise kargo formunu imzalamadan kargo görevlisinin yanında paketi açıp içindeki siparişlerinizin fiziksel durumunu kontrol ediniz. Bir sıkıntı görmüyorsanız kargo formunu imzalayınız. Kutu içerisindeki ürünlerin herhangi bir şekilde zarar gördüğünü düşünüyorsanız ürünleri teslim almayıp kargo görevlisinde kargo hasar tutanağı istediğinizi talep ediniz. (Tutanak tutulan ürünleri lütfen teslim almayınız.) Tutanak tutulan ürünlerin değişimi yapılarak tarafınıza yeniden kargolanacaktır.
  • Kargo firmasının görevi mothers-secret.com’danyapmış olduğunuz alışverişi güvenli bir taşımacılık sunarak doğru kişiye teslim etmektir. Üründe bir hasar var ise kargo firmasını arayarak tutanak tutulmasını talep edebilirsiniz. Tuttuğunuz tutanakla beraber ürün bize ulaştıktan sonra değişim işleminiz derhal yapılacaktır.

Kargonuzu, internet sayfamızın kargo takip bölümünden takip edebilirsiniz. Kargo firmasından kaynaklanan gecikmelerden Mother’sSecret sorumlu değildir.

İade Koşulları:

Siparişlerinizi teslim almadan önce iade etmek isterseniz ürün size ulaştığında paketi teslim almadan, ürünün paketini açmadan kargo şirketine geri teslim edebilirsiniz.

Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade/değişim yapmak isterseniz 14 gün içinde; sitemizde yer alan iletişim bölümündenve iade edilecek ürünün tam adını belirterek; değişim yapmak isterseniz yeni almak istediğiniz ürünün de tam adını yazarak bizimle iletişime geçiniz. İade/değişim yapılacak ürünün kargo bedeli alıcıya aittir.

İade/değişim edeceğiniz ürünün tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş, paketi, etiketleri ve logolarının hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış, yıkanmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.Ürünler ekibimiz tarafından kontrol edilerek bu şartlara uymayan iade ve değişimler kabul edilmeyecek ve size “Alıcı Ödemeli” olarak geri gönderilecektir.

İade/değişim etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları, orijinal kutusu ve faturasıylabirlikte kargo masrafını karşılayarak gönderebilirsiniz.

İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, ödeme şeklinize göre iade edilmektedir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir.

Kusurlu Ürünlerin İadesi:

Siparişinizi teslim aldıktan sonra kusurlu olan ürün/ürünlerde, iade/değişim yapmak isterseniz 30 gün içinde; sitemizde yer alan iletişim bölümünden ürünün probleminive iade edilecek ürünün tam adını belirterek; değişim yapmak isterseniz yeni almak istediğiniz ürünün de tam adını yazarak bizimle iletişime geçiniz. Üründe kullanımdan kaynaklı bir problem yoksa iade işleminiz gerçekleşir.

Kullanım ve yıkama hatalarından kaynaklanan sorunlardan sorumluluk kabul etmemekteyiz. Lütfen kullanım talimatını dikkatlice inceleyiniz ve bu kurallar dahilinde ürününüzü yıkayınız.

Ürün/ürünlerin stoklarımızda olmaması halinde ise para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir.

Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

İade Gönderim Adresi:

Mother’s Secret- Caferağa Mah. Emin Onat Sok. No.9 D.1 34710 Moda/Kadıköy /İSTANBUL

Tel:0(532) 695 61 10

Bilgilendirme : info@mothers-secret.com

FİYATLANDIRMA VE ÖDEME

Mother’s Secret e-ticaret sitesinde Türkiye’den yapılan satın alımlar için tüm fiyatlar TL bazındadır ve KDV dahildir. Yurtiçinden yapılan siparişlerin gönderim bedeli tarafımızdan karşılanmaktadır. Ödemeler kredi kartı ya da banka transferiyle yapılabilir. Kredi kartı ile yapılan tüm ödemeler SSL sertifikası ile güvenlik altına alınmaktadır. Bu konuda detaylı bilgiGizlilik ve Güvenlik bağlantısı altında bulunmaktadır.Ödemenin banka transferi ile yapılmak istenmesi halinde toplam tutar aşağıdaki banka hesabına gönderilebilir:

Özekan Aytun Tekstil İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti.

İş Bankası

IBAN: TR75 0006 4000 0011 0391 4164 54

Toplam tutar banka hesabına geçtikten sonra siparişler hazırlanarak kargo firmasına teslim edilmektedir. 

GİZLİLİK POLİTİKASI

Mother’sSecret, siz müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına alışveriş yaptığınızda bazı kişisel bilgilerinizi (ad-soyad, yaş, e-posta vs.) sizlerden talep etmektedir. Öncelikle belirtmek isteriz ki kişisel bilgilerinizin korunması ve gizliliğinizin sürdürülebilmesi Mother’s Secret ekibi olarak birincil önceliğimizdir. Bizimle paylaşmış olduğunuz bilgiler, dönemsel kampanya çalışmaları ve müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerini size ulaştırmak amacıyla sadece bizim tarafımızdan kullanılmaktadır.

Sistemimize kaydolduktan sonra eğer herhangi bir noktada mail listemizden çıkmak isterseniz bize info@mothers-secret.com e-mail adresinden ulaşarak konuyla ilgili bilgi verebilirsiniz.

Mother’s Secret bu bilgileri, söz konusu üyenin haberi olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve satmamaktadır.

Kredi Kartı Güvenliği:

SSL sertifikamız 128 bitlik özel şifreleme yöntemi kullanmaktadır.

Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, www.mothers-secret.com ’dan alışveriş yapan siz değerli üyelerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde Mother’s Secret veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödeme ile ilgili tüm işlemler www.mothers-secret.com ara yüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

Ödeme kısmına girildiği zaman banka ile üyemizin bilgisayarı arasında bir köprü oluşturulur ve bu kurulan köprü üzerinden geçen her bilgi sistemimizde bulunan SSL sertifikası ile şifrelenerek gönderilir.

Currency / Para Birimi
EUREuro
X